DNI STWORZENIA

Czas powstania świata, wiek Ziemi

Pokażę Ci w tym krótkim artykule to, w jaki sposób Podstawowe Prawa Naukowe przeczą teorii ewolucji. Ewolucjoniści nie tak dawno…
czytaj więcej...

Kosmiczny przełom

Wielu ewangelicznych chrześcijan jest w obecnych czasach uspokajanych nową kuszącą wersją długotrwałego wypaczania Pisma Świętego tak, by pasowało ono do…
czytaj więcej...

KOLEJNE ARTYKUŁY W PRZYGOTOWANIU:

Dzień oznacza dzień

Nikt nie dostarczył nam odpowiedzi, które wskazują jedynie na tradycyjny pogląd na pierwotne znaczenie. Każdy, kto mówi, że bliższe studiowanie hebrajskiego prowadzi gdzie indziej, jest po prostu niepoprawny. Pierwotna intencja jest prosta - dzień był dniem od pierwszego cudownego dnia.


Bóg naprawdę stworzył wszystko w sześć dni?

Gdyby Bóg stworzył świat przez miliony lat, przed Upadkiem byłaby śmierć - ledwie definicja „bardzo dobrego” stworzenia. Jeśli dni stworzenia są naprawdę wiekami geologicznymi milionów lat, to przesłanie ewangelii zostaje podważone u jego podstaw, ponieważ stawia przed śmiercią śmierć, chorobę, ciernie i cierpienie.


Czy jeden dzień wystarczy?

Wszystkie czynności opisane dla każdego z dni Tygodnia Stworzenia można było łatwo wykonać w ciągu 12 godzin od odpowiednich dni. Dopiero gdy doda się elementy tekstowe do tekstu, szósty dzień wydaje się opisywać zbyt wiele wydarzeń.


Augustyn i młoda ziemia

Wielu zwolenników starej ziemi w dzisiejszym kościele próbuje wykorzystać chrześcijańskiego teologa Augustyna (AD 354–430) jako wsparcie dla ich wiary w miliony lat. Ale jest wiele dowodów na to, że Augustine nie był starodawnym. Uważał raczej, że Bóg stworzył wszystko w jednej chwili.

Dzieło przypadku?

KONTAKT

W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać na adres:

piotr.kreacjonista@gmail.com

SOCIAL MEDIA

Design © 2019 Websiteok. All rights reserved.