SELEKCJA NATURALNA

KOLEJNE ARTYKUŁY W PRZYGOTOWANIU:

Dobór naturalny to nie ewolucja!

Domniemanymi nośnikami ewolucji są mutacje, dobór naturalny i inne mechanizmy, które - w połączeniu z tym chochlikiem czasu - rzekomo doprowadziły do ​​rozwoju wszystkich obecnych obecnie form życia. Jednak dobór naturalny jedynie redystrybuuje lub zmniejsza istniejącą informację genetyczną, a mutacje często uszkadzają tę informację.


Dobór naturalny i kreacjoniści

Kreacjonistyczny pogląd na dobór naturalny jest poparty biblijnie i naukowo. Dobór naturalny to proces ustanowiony przez Boga, który pozwala organizmom przetrwać. Jest to obserwowalna rzeczywistość, która występuje w teraźniejszości i wykorzystuje różnice w obrębie rodzajów i działa w celu zachowania genetycznej żywotności rodzajów.


Dobór naturalny i nowe informacje

Dobór naturalny nie może wygenerować zupełnie nowej informacji genetycznej. To po prostu nie działa w ten sposób. Zamiast tego filtruje informacje, które już istnieją. Ogólna teoria ewolucji polega na tym, że jednokomórkowe organizmy zdobywały nowe informacje genetyczne przez miliony i miliardy lat i ostatecznie osiągnęły „wyższe formy życia”, takie jak człowiek.


Adaptacja w roślinach

Jeśli zaobserwowano, że żywe rzeczy, takie jak rośliny, dostosowują się do środowiska - czy to nie ewolucja? Adaptacja roślin nie dowodzi ewolucji.


Czy dobór naturalny dowodzi ewolucji?

Odróżnianie doboru naturalnego od ewolucji darwinowskiej (ta ostatnia łączy dobór naturalny z ideą, że całe życie ma wspólnego przodka) jest jednym z głównych wyzwań, przed którymi stają współczesni kreacjoniści w debacie o początkach. Eksperymentalne potwierdzenie doboru naturalnego interpretowane jest jako dowód teorii Darwina.

Dzieło przypadku?

KONTAKT

W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać na adres:

piotr.kreacjonista@gmail.com

SOCIAL MEDIA

Design © 2019 Websiteok. All rights reserved.