ZWIERZĘCE ZACHOWANIE

Ewolucja i nauka

Przyjrzyjmy się wyjaśnieniom, dotyczącym przypadkowości zmian ewolucyjnych, podanym w artykule naukowców francuskich Th. Lenormand, D. Roze, F. Rousset, Stochasticity in…
czytaj więcej...

Ewolucja inteligencji

Antropologowie ewolucyjni uważają, że zdolności umysłowe musiały ewoluować. Jednak zauważają duże luki w tym zapisie archeologicznym, na podstawie których trudno…
czytaj więcej...

KOLEJNE ARTYKUŁY W PRZYGOTOWANIU:

Co nie mówi nam zachowanie zwierząt?

Ważne jest, aby unikać postrzegania zdolności i zachowania zwierząt jako dowodów na niemożliwą do zweryfikowania przeszłość ewolucyjną. Myślenie ewolucyjne udaje, że my, ludzie, jesteśmy zwierzętami, które nie są odpowiedzialne przed Bogiem ani odpowiedzialne za uznanie Jezusa Chrystusa za Stwórcę i Odkupiciela.


Inteligencja zwierząt

Bóg stworzył wiele różnych rodzajów zwierząt, które są wysoce inteligentne. Spryt zwierząt nie jest dziedzictwem ewolucji. Chociaż doceniamy inteligencję, którą Bóg dał zwierzętom i dziwi się ich możliwościom, powinniśmy pamiętać, że ludzie różnią się od zwierząt w jeden ważny sposób: zostaliśmy stworzeni na obraz Boga (Rdz 1, 27).


Ładunki elektryczne Bezpośrednie pszczoły do ​​nektaru

Skąd pszczoły wiedzą, które kwiaty odwiedzić, aby załadować je na nektar? Które kwiaty zostały już splądrowane? Zespół z brytyjskiego Uniwersytetu w Bristolu uważa, że ​​przyciąganie ma charakter elektryczny. Bóg stworzył rośliny i zwierzęta zdolne do pomyślnego rozmnażania, abyśmy mogli dojść do wniosku, że stworzył je z tymi symbiotycznymi związkami lub ze zdolnością przystosowania się do ich tworzenia.


Nieoczekiwanie zwierzęta wegetariańskie - co to znaczy?

Na początku stworzenia nie było śmierci, a zwierzęta zostały stworzone, by być wegetarianami. Ale ludzie często twierdzą, że zwierzęta takie jak pająki, ptaki drapieżne i koty nie mogłyby przetrwać jako wegetarianie. Czy takie twierdzenie jest prawdziwe?

Dzieło przypadku?

KONTAKT

W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać na adres:

piotr.kreacjonista@gmail.com

SOCIAL MEDIA

Design © 2019 Websiteok. All rights reserved.