PYTANIA BIBILIJNE

KOLEJNE ARTYKUŁY W PRZYGOTOWANIU:

Czy są inne książki, które powinny znaleźć się w Biblii?


Biblia jest poważnie atakowana w dzisiejszym świecie. Czy jest lepszy sposób na podważenie naszej wiary w Pismo Święte niż wydanie dodatkowych książek poza Biblią, twierdząc, że ich pominięcie w Biblii było spowodowane jedynie polityką czwartego wieku.

Czy nasza Biblia jest dokładna?


Skoro Biblia była kopiowana i tłumaczona tyle razy, czy naprawdę możemy ufać, że mamy słowa autorów? Krytycy lubią mówić o wariantach, ale nigdy nie byli w stanie wykazać, że warianty te miały jakikolwiek wpływ na jakiekolwiek doktryny biblijne.

Czy chrześcijanie nie powinni nikogo obrażać?


Jako chrześcijanie musimy zachować najwyższą uczciwość we wszystkich obszarach i uważać, aby nie być przeszkodą dla drugiego chrześcijanina. Powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby żyć w pokoju z innymi (Rzymian 12:18). Nie oznacza to jednak, że nigdy nie obrażymy drugiego chrześcijanina.

Czy Biblia uczy, że osądzanie jest niewłaściwe?


W „tolerancję” wbudowana jest koncepcja, że ​​prawda jest ustalana przez każdego, a nie przez Boga. Doprowadziło to wielu ludzi do wniosku, że osądzanie kogokolwiek (zwłaszcza pochodzącego od chrześcijan) jest błędne, ponieważ Biblia mówi „nie sądźcie” (Mt 7,1).

Dzieło przypadku?

KONTAKT

W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać na adres:

piotr.kreacjonista@gmail.com

SOCIAL MEDIA

Design © 2019 Websiteok. All rights reserved.