ARKA NOEGO

KOLEJNE ARTYKUŁY W PRZYGOTOWANIU:

Arka Noego była olbrzymim statkiem zbudowanym na polecenie Boga, który uratował Noego, jego rodzinę i dwa z każdego rodzaju zwierząt lądowych przed globalną powodzią, która miała miejsce 4350 lat temu. Miał 510 stóp długości, 85 stóp szerokości i 51 stóp wysokości i łatwo mieścił kilka tysięcy gatunków zwierząt, które Bóg przyniósł do Noego.

Jak wyglądała Arka Noego?

Pismo Święte nie omawia kształtu Arki Noego poza tymi wspaniałymi ogólnymi proporcjami - długością, szerokością i głębokością. Ponieważ Biblia podaje proporcje zgodne z proporcjami prawdziwego statku towarowego, sensowne jest, aby również wyglądał i zachowywał się jak statek.


Ile osób zbudowało Arkę?

Biblia mówi nam, ile osób było na pokładzie Arki, ale nie mówi nam, ile osób było zaangażowanych w jej budowę. Chociaż nie bylibyśmy dogmatyczni w tej kwestii, zgodnie ze Słowem Bożym wierzymy, że w budowę arki zaangażowanych było ponad osiem osób. Możliwe, że Noe zatrudnił ludzi, aby pomogli mu zbudować Arkę.


Ile zwierząt było na Arce Noego?

Nawet bez bakterii, grzybów, roślin i stworzeń morskich w Arce wiele gatunków pozostaje do rozliczenia. Kluczem jest zrozumienie słowa używanego w Piśmie Świętym, rodzaju (hebr. Min). Biblia nie mówi, że Bóg przyniósł każdemu człowiekowi lub każdemu gatunkowi Noego.


Czy rodzina Noego może opiekować się wszystkimi zwierzętami?

Pismo Święte nie musi apelować do cudów o opiekę nad zwierzętami w Arce i codzienną opiekę nad nimi. Wiele rozwiązań problemów pozornie nie do pokonania jest raczej prostych.

Dzieło przypadku?

KONTAKT

W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać na adres:

piotr.kreacjonista@gmail.com

SOCIAL MEDIA

Design © 2019 Websiteok. All rights reserved.