KREACJONIZM KONTRA EWOLUCJONIZM

KOLEJNE ARTYKUŁY W PRZYGOTOWANIU:

Stworzenie kontra ewolucja nie jest bitwą nauki kontra Biblia lub nauki kontra wiara. To bitwa między dwoma punktami początkowymi; Słowo Boże i słowo człowieka. Który punkt początkowy wybierzesz określi sposób interpretacji dowodów.

Warunki tworzenia a ewolucja

W kontrowersjach związanych z tworzeniem / ewolucją i walce o autorytet biblijny znaczna część sporu może stać się jaśniejsza, jeśli autorzy starannie podadzą czytelnikom dokładne definicje terminologii. Te definicje mogą pomóc w wyjaśnieniu zamieszania.


Hipoteza czy fakt?

Dlaczego ewolucjoniści nie chcą pozwolić na konkurencyjne modele, tj. Kreację, a nawet inteligentny projekt? Hipoteza ewolucji zmienia się każdego roku; jeśli mówi się, że jedna teoria jest faktem, ale rok później okazuje się, że jest błędna, to w jaki sposób może to być fakt? Prawdziwy fakt to coś, co nigdy się nie zmienia.


Creation vs. Ewolucja? Lub Creation vs. Nauka?

Czy nauka i religia mogą się dogadać? Wydaje się, że niektórzy świeccy naukowcy starają się dotrzeć; problem polega na tym, że docierają tylko do osób religijnych, które nie pozwalają, aby ich wiara „przeszkadzała” w nauce.


Kreacja podważa naukę?

Russell Garwood w swoim artykule „Sięgnijcie w obronie ewolucji”, skarży się, że kreacjoniści przedstawiają „postrzegane luki w wiedzy naukowej jako dowody na poparcie teistycznych światopoglądów”. Zajęcie biblijnego stanowiska nie podważa nauki; oświetla naukę, podobnie jak wiarygodne zeznania naocznych świadków umożliwiają detektywowi prawidłową interpretację poszlak na miejscu zbrodni.

Dzieło przypadku?

KONTAKT

W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać na adres:

piotr.kreacjonista@gmail.com

SOCIAL MEDIA

Design © 2019 Websiteok. All rights reserved.