MAŁPI PROCES

KOLEJNE ARTYKUŁY W PRZYGOTOWANIU:

Dlaczego zakres prób jest nadal znaczący?

W ostatnich latach usunięcie Dziesięciu Przykazań z przestrzeni publicznej było wielką wiadomością. W rzeczywistości moralność chrześcijańska wydaje się gwałtownie spadać w Ameryce i na zachodniej półkuli: rośnie aborcja, rośnie liczba rozwodów, rosną problemy małżeństw homoseksualnych. Ale czy wiesz, że istnieje związek między tymi wydarzeniami a procesem Scopes z 1925 r.?


Creation vs. Evolution in the Scope Trial

Znaczenie procesu Scopes polega na tym, że podsycił on debatę publiczną na temat stworzenia i ewolucji, która trwała do XXI wieku. Debata ma daleko idące konsekwencje w naszym coraz bardziej świeckim społeczeństwie.


Dziedzicz wiatr

Chociaż sztuka Inherit the Wind była powszechnie uważana za dokładne streszczenie procesu historycznego, rażąco wypaczyła rzeczywiste wydarzenia historyczne. Sztuka otwarcie kpi z teizmu, religii, Południa, Williama Jenningsa Bryana, a nawet pluralizmu religijnego Dziedzicz uprzedzenia dotyczące paliw wiatrowych przeciwko chrześcijaństwu Dziedzicz, że wiatr jest nadal używany w klasach historii, nauki i języka angielskiego w całej Ameryce (i prawdopodobnie także w niektórych innych krajach zachodnich). Uprzedzenia wielu młodych ludzi wobec chrześcijaństwa są podsycane i usprawiedliwiane tym dziełem fikcyjnym.

Dzieło przypadku?

KONTAKT

W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać na adres:

piotr.kreacjonista@gmail.com

SOCIAL MEDIA

Design © 2019 Websiteok. All rights reserved.