CZYM JEST NAUKA?


KOLEJNE ARTYKUŁY W PRZYGOTOWANIU:

Czym jest nauka?

W pierwotnej formie nauka po prostu oznaczała „wiedzę”. Kiedy ktoś mówi dziś, że pracuje w dziedzinie nauki, często przychodzi na myśl inny obraz. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że nauka została faktycznie rozwinięta w chrześcijańskiej Europie przez ludzi, którzy zakładali, że Bóg stworzył uporządkowany wszechświat.

Czy odpowiedzi w Genesis są antynaukowe?

Ani trochę! Odpowiedzi w Księdze Rodzaju (podobnie jak inne grupy kreacjonistyczne) potwierdzają i wspierają nauczanie i stosowanie metodologii naukowej, i wierzymy, że wspiera to biblijną relację o pochodzeniu.

Dwa rodzaje nauki

Aby zrozumieć, czym jest nauka, warto rozróżnić naukę operacyjną od nauki o pochodzeniu i porównać, w jaki sposób każdy stara się odkryć prawdę. Nauki operacyjne wykorzystują obserwowalne, powtarzalne eksperymenty w celu odkrycia prawdy. Nauka o pochodzeniu opiera się na reliktach z przeszłości i zapisach historycznych, aby spróbować odkryć prawdę.

Biblia jest naszym punktem wyjścia do nauki

Ponieważ istnieje Bóg, nauka jest możliwa. Pomyśl o tym: powodem, dla którego wszechświat jest uporządkowany i logiczny, jest to, że logiczny Bóg narzucił porządek swojemu stworzeniu. Ponieważ Bóg stworzył nasze umysły, jesteśmy w stanie odkryć prawa nauki, które On stworzył.

KONTAKT

W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać na adres:

piotr.kreacjonista@gmail.com

SOCIAL MEDIA

Design © 2019 Websiteok. All rights reserved.