Brakujące ogniwa

Pochodne ewolucji

Ewolucja małp

Jest jeszcze jedna ciekawostka, ilustrująca problem logiki ewolucjonistycznej. Otóż na s. 786 Encyklopedii mogliśmy przeczytać, że ewolucja (zwłaszcza w przypadku zmian szkieletu) jest dobrze poświadczona w skamieniałościach.


Tiktaalik

Pomimo znacznych różnic między skamieniałymi rybami Tiktaalik i czworonogami lądowymi, wielu ewolucjonistów twierdzi, że ryba była formą przejściową. Wielu ewolucjonistów utrzymuje, że płetwy były poprzednikami nóg. Jednak mięsiste płetwy Tiktaalik nie przyczepiają się do kości miednicy i dlatego nie mogły utrzymać ciężaru podczas chodzenia.


Archeopteryx

Ewolucjoniści wskazali skamieliny kultowego Archeopteryx jako najwcześniejszego przykładu ptaków ewoluujących z gadów. Był to kwintesencja „brakującego ogniwa”, choć kreacjoniści odpierali, że to tylko ptak, podobny do tych, którzy trzepoczą dziś. Nowe odkrycie zmusza ewolucjonistów do odsunięcia Archeopteryx na bok i zmiany ich historii.


Ardi

Fakty wydają się solidnie uzasadniać ideę, że Ardi był czworonożnym małpą, mającą stosunkowo niewiele wspólnego z człowiekiem. Jeśli chodzi o nas, ewolucyjne „zagrożenie” dla kreacjonistów z Ardi nie jest niczym więcej niż to, co stawia Ida: mianowicie, nic.

Dzieło przypadku?

KONTAKT

W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać na adres:

piotr.kreacjonista@gmail.com

SOCIAL MEDIA

Design © 2019 Websiteok. All rights reserved.