HISTORIA BIBILIJNA

KOLEJNE ARTYKUŁY W PRZYGOTOWANIU:

Biblia jest książką historii wszechświata. Zapewnia dokładny opis wydarzeń historycznych, które służą jako podstawa i ramy dla zrozumienia, randkowania i interpretacji historii świeckiej i nauk historycznych.

Siedem liter  Biblii

Większość ludzi postrzega Biblię jako książkę, która zawiera wiele interesujących historii i nauk teologicznych. Chociaż jest to prawda, Biblia to o wiele więcej - jest to książka historyczna, która ujawnia najważniejsze wydarzenia historyczne, które są fundamentem ważnych przesłań Biblii.


Chronologia starożytnych cywilizacji

Nic w historii starożytnej (jeśli jest właściwie rozumiane) nie może być sprzeczne z historią biblijną. Ponieważ archeolodzy dokonują nowych ekscytujących odkryć, nie mamy się czym martwić. Zapis naocznych świadków Boga jest w 100% prawdziwy i rzetelny, to jedyny pewny punkt wyjścia do badania osi czasu w historii ludzkości.


Biblijna skala czasu

Biblia podaje nam harmonogram historii. Chociaż nie są one mierzone za pomocą zegarów atomowych, kilka dat i faktów stanowi podstawę właściwego zrozumienia Biblii.


Józef Flawiusz i historia biblijna

Józef Flawiusz jest niezwykle ważnym i pomocnym źródłem do zbierania szczegółów na temat czasów Nowego Testamentu, ale chrześcijanie powinni uważać, aby nie czytać go jako przeprosin dla chrześcijaństwa ani zbytnio na nim polegać. Nie powinni też ignorować jego uprzedzeń na rzecz judaizmu.

Dzieło przypadku?

KONTAKT

W razie jakichkolwiek pytań prosze pisać na adres:

post@kreacjonista.pl

SOCIAL MEDIA

Design © 2019 Websiteok. All rights reserved.