SSAKI

Ewolucja małp

Jest jeszcze jedna ciekawostka, ilustrująca problem logiki ewolucjonistycznej. Otóż na s. 786 Encyklopedii mogliśmy przeczytać, że ewolucja (zwłaszcza w przypadku…
czytaj więcej...

Ssaki

Urodzenie na żywo czy jajka?

Ewolucjoniści nie żartują, gdy pytają: „Co było pierwsze, żywe narodziny czy jajo?”. Ewolucjoniści ogólnie uważają, że sposób rozmnażania jaj jest bardziej prymitywny niż żywy. Jeśli składanie jaj jest naprawdę bardziej prymitywne, to gdzie są wszystkie wczesne ssaki składające jaja?


Dziobak - ssak składający jaja?

Dziobak wprawił naukowców w zakłopotanie od czasu ich odkrycia przez Europejczyków pod koniec XVIII wieku. W zapisie kopalnym nie ma nic, co wskazywałoby, że dziobak był czymkolwiek innym niż dziobak. To nie jest żywa „przejściowa” forma. To naprawdę wyjątkowe stworzenie, które wciąż zaskakuje tych, którzy nalegają, aby dopasować je do drzewa ewolucyjnego.


Małpy i narzędzia

Chociaż małpy są wykwalifikowanymi użytkownikami narzędzi, ich umiejętności nie są na ogół lepsze niż umiejętności niektórych ptaków, delfinów i niektórych słoni. Jako kreacjoniści wiemy, że anatomiczne podobieństwa między człowiekiem a małpą nie są wynikiem wspólnego przodka, ale wspólnego Stwórcy. Co więcej, człowiek został stworzony na obraz Boga (Rdz 1: 26–27).


Rodzaj kota

Bez względu na to, czy jest to ostry tygrys wygrzewający się w słońcu, czy kochający kocur kucający i czekający na zabawę ze swoim właścicielem, jednym z najpiękniejszych stworzeń Bożych jest kot. Duże lub małe, ryczące lub mruczące koty mają unikalne cechy: są drobiazgowymi pielęgnatorami, uwielbiają trzepać, rzucać się i bawić, a także są niezależne.


Rodzaj psa

Pierwotnie stworzony pies, podobnie jak wszystkie inne stworzenia, został stworzony do reprodukcji po swoim rodzaju. Genom psi pierwotnie stworzony przez Boga dostarczył surowca dla niezliczonej liczby psów, ale wszystkie one nadal są psami. Żadna ewolucja w sensie molekuł do człowieka nie była wymagana do wytworzenia różnorodności dla psów.

Dzieło przypadku?

KONTAKT

W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać na adres:

piotr.kreacjonista@gmail.com

SOCIAL MEDIA

Design © 2019 Websiteok. All rights reserved.