DOWODY PRZECIWKO EWOLUCJI

Matematyczne prawdopodobieństwo

EWOLUCJA KOSMICZNA ASTROFIZYKA Wielki Wybuch, czyli Wybuch Nicości. 1. Założenie: Przed Wielkim Wybuchem nie było żadnego czasu, żadnej przestrzeni, żadnej…
czytaj więcej...

KOLEJNE ARTYKUŁY W PRZYGOTOWANIU:

Niemożliwa ewolucja

Obalanie ewolucji nie wymaga skomplikowanych równań ani eksperymentów laboratoryjnych - chociaż one również wykonują zadanie. Pamiętaj tylko o dwóch podstawowych wadach, których możemy użyć, aby pokazać, że ewolucja nie jest nawet naukowo wykonalna.

The Evolution Worldview

Ewolucjoniści nigdy nie mogą zostać przekonani przez same dowody, ponieważ interpretują je zgodnie ze światopoglądem. Ale kwestionując ich światopogląd, możesz pokazać, że ich założenia - od logiki przez absolutną moralność po jednolitość - faktycznie opierają się na biblijnych podstawach.

Dowody kosmologiczne

Zadeklarowanym celem kosmologii jest zrozumienie struktury, działania i pochodzenia wszechświata i ziemi tylko „w ramach praw naturalnych”. Ograniczenie to wyklucza planowanie i celowe działania Boga Stwórcy. W stosunku do powyższego modelu można podnieść wiele zastrzeżeń naukowych.

Potrzebujesz więcej dowodów?

Jeśli polegamy na dowodach poza Biblią, aby wzmocnić naszą wiarę, możemy wstrząsnąć za każdym razem, gdy pojawia się kolejny argument, który wydaje się podważać Biblię. Musimy upewnić się, że nasze zaufanie spoczywa na Bogu, który dał nam Pismo Święte, a nie na ludzkich argumentach kwestionujących Jego Słowo.

Argumenty Ewolucji

Obecna forma teorii ewolucji biologicznej wywodzi się z dzieła Karola Darwina "O powstawaniu gatunków drogą naturalnego doboru czyli o utrzymywaniu się doskonalszych ras w walce o byt (On the Origin of Species by Means of Natural Selection, or the Preservation of Favoured Races in the Struggle for Life)", jak też opracowań jego zwolenników i naśladowców.

 Człowiek z Piltdown

"Człowiek z Piltdown" to hipotetyczny małpolud, którego istnienie postulowano po odkryciu kilku skamieniałości w Wielkiej Brytanii w 1912 roku.

Kurczak z Piltdown

W roku 1999, magazyn National Geographic opublikował fotografię stworzenia, które miało stanowić „dowód” na to, że ptaki wyewoluowały z dinozaurów. Odkrycia tego zwierzęcia dokonano w Chinach i nazwano je Archaeoraptor, Natychmiast okrzyknięto je „autentycznym brakującym ogniwem w złożonym łańcuchu łączącym dinozaury z ptakami” (Sloan 100). Na fotografii widać stworzenie „Z ramionami prymitywnego ptaka i ogonem dinozaura” (tamże), a towarzyszyły temu stwierdzenia takie jak, „Oto brakujące ogniwo pomiędzy naziemnymi dinozaurami a ptakami, które rzeczywiście potrafiły latać” (tamże), oraz, „Skamielina ta stanowi być może najlepszy od czasu odkrycia Archaeopteryx dowód na to, że ptaki rzeczywiście wyewoluowały od pewnych typów mięsożernych dinozaurów [dromaeosaurus]" (tamże. 101).

Dzieło przypadku?

KONTAKT

W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać na adres:

piotr.kreacjonista@gmail.com

SOCIAL MEDIA

Design © 2019 Websiteok. All rights reserved.