UTWORZONE RODZAJE

KOLEJNE ARTYKUŁY W PRZYGOTOWANIU:

Klasyfikacja gatunków „według ich rodzaju”

Księga Rodzaju 1 powtarza dziesięć razy, że Bóg stworzył stworzenia osobno według różnych „rodzajów”. Dzisiejsze gatunki pokazują potencjalną różnorodność, którą Bóg zaprojektował w obrębie pierwotnych rodzajów, ale ta różnorodność pozostaje ograniczona - koty to nadal koty, a psy to psy.


Co naprawdę wiemy o klasyfikowaniu życia

Obecny system klasyfikacji opiera się na pionierskich pracach twórcy Carolusa Linneusza. W końcu nauczał, że wszystkie powstałe organizmy pochodzą z primae speciei (pierwotne rodzaje) i były częścią pierwotnego planu Boga, ponieważ umieścił potencjał zmienności w pierwotnym stworzeniu. Współcześni kreacjoniści biblijni nadal używają tego pojęcia.


Baraminologia - taksonomia naukowa oparta na stworzonych rodzajach

Chęć klasyfikowania współczesnych stworzeń - w oparciu o pierwotnie stworzone rodzaje - zrodziła nowe pole biologii zwane baraminologią. Czy jest jakiś sposób, by naukowiec zidentyfikował oryginalne rodzaje, które Adam nazwał?


Co ze specjalizacją psa?

Cała gama psowatych, od udomowionych psów, przez wilki, aż po szakale i nie tylko, stanowi zróżnicowany członek pierwotnego rodzaju „psa”.

Dzieło przypadku?

KONTAKT

W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać na adres:

piotr.kreacjonista@gmail.com

SOCIAL MEDIA

Design © 2019 Websiteok. All rights reserved.