SPRZECZNOŚCI / BŁĘDY W BIBLII?

KOLEJNE ARTYKUŁY W PRZYGOTOWANIU:

Biblia tzw. „Sprzeczności”

Wiele osób ma wrażenie, że Biblia jest po prostu przestarzałą księgą bajek i sprzeczności. Mówi się nam, że biblijne historie są dobre dla dzieci i być może zawierają nawet pewną wartość moralną. „Ale z pewnością” - mówi krytyk - „takich opowieści nie można traktować poważnie w naszych współczesnych czasach nauki i techniki. W końcu istnieje zbyt wiele sprzeczności biblijnych. ”A przynajmniej tak mówią.


Wyjaśnianie domniemanych sprzeczności

„Jak możesz wierzyć książce pełnej sprzeczności?” Jeśli aktywnie świadczysz o Chrystusie, nie potrwa to długo, zanim usłyszysz te słowa. Czy jesteś gotów udzielić odpowiedzi?


Genesis 1 i 2 Sprzeczne?

Twierdzenie to mówi, że istnieją dwa konta tworzenia: Księga Rodzaju 1 i 2 dają różne konta. W rozdziale 1 mężczyzna i kobieta są stworzeni w tym samym czasie po stworzeniu zwierząt. W rozdziale 2 zwierzęta są tworzone po ludziach.


Węże jedzą kurz?

Niektórzy starają się zdyskredytować Księgę Rodzaju, mówiąc, że węże nie jedzą pyłu, jak twierdzi Księga Rodzaju 3:14, i dlatego Biblia jest w błędzie. Czy węże naprawdę jedzą kurz, jak mówi Genesis?

Dzieło przypadku?

KONTAKT

W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać na adres:

piotr.kreacjonista@gmail.com

SOCIAL MEDIA

Design © 2019 Websiteok. All rights reserved.