CZY LUDZIE SĄ ZWIERZĘTAMI?

KOLEJNE ARTYKUŁY W PRZYGOTOWANIU:

Czy zwierzęta różnią się od ludzi?

Biblia wyraźnie rozróżnia człowieka od bestii - coś, czego ewolucja nie czyni. Nawet na płaszczyźnie czysto biologicznej istnieje szeroka, niemożliwa do pokonania przepaść między człowiekiem a bestią.


Czy szympansy mają prawa?

Jako chrześcijanie powinniśmy już wiedzieć, że szympansy zasługują na etyczne traktowanie, ponieważ Księga Przysłów 12:10 mówi nam, że „„ prawy człowiek odnosi się do życia swego zwierzęcia ”.” Musimy jednak jasno powiedzieć, że tylko ludzie, a nie szympansy, są stworzeni na obraz Boga.


Dlaczego Bóg sprawił, że małpy wyglądają tak bardzo jak ludzie?

Skoro wszechwiedzący Bóg wiedział, że ewolucja oszuka wielu ludzi, dlaczego stworzył stworzenia takie jak małpy, które ewolucjoniści wykorzystaliby do poparcia ich dogmatów? Gdyby jednak Bóg nie stworzył małp, ewolucjoniści znaleźliby po prostu innego „wspólnego przodka”. Problemem nie są dowody, ale błędna interpretacja grzesznika.


Ludzie na wystawie w zoo

Jako widoczny sposób na potwierdzenie ewolucyjnych roszczeń, londyńskie zoo ma trzech mężczyzn i pięć kobiet pokazanych obok (ale oddzielonych płotem) od swoich „krewnych naczelnych”. Kiedy kultury przyjmują przekonanie, że mężczyzna jest tylko kolejnym zwierzęciem i tylko kolejnym naczelnym , konsekwencje będą znacznie większe niż w zoo.

Dzieło przypadku?

KONTAKT

W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać na adres:

piotr.kreacjonista@gmail.com

SOCIAL MEDIA

Design © 2019 Websiteok. All rights reserved.