HERMENEUTYKA

KOLEJNE ARTYKUŁY W PRZYGOTOWANIU:

Podstawowe zasady interpretacji

Biblia jest skarbnicą. Aby otworzyć pełnię skarbów, chrześcijanie muszą użyć pewnego klucza - hermeneutyki lub zasad interpretacji. Prawidłowa interpretacja Pisma Świętego jest prawie tak samo ważna jak sama doktryna inspiracji słownej.


Dokładna interpretacja Biblii

Bóg jest w stanie dokładnie przekazać nam swoje Słowo w sposób, który możemy zrozumieć. Ważne jest, aby właściwie interpretować, aby określić zamierzone znaczenie, zamiast zmuszać pomysły do ​​tekstu.


Czy musimy interpretować Biblię dosłownie?

Jeśli Adam nie był dosłowną, historyczną osobą, która dosłownie zbuntowała się przeciwko Bogu, jedząc dosłowny owoc, sprowadzając w ten sposób Klątwę na ten świat, to dlaczego Jezus (potomek dosłownego Adama) przyszedł umrzeć na krzyżu. Ważne jest, aby brać Boga za Jego Słowo we wszystkich dziedzinach, szczególnie w Księdze Rodzaju, która jest fundamentem samego przesłania ewangelii.


Geneza i dosłowne sześć dni

Aby interpretować Księgę Rodzaju 1–11 w taki sam sposób, jak Jezus, należy traktować ten fragment jako narrację historyczną i przestrzegać standardowych zasad interpretacji. Kiedy to robicie, staje się jasne, że Bóg stworzył wszystko w sześć dni normalnej długości, około sześć tysięcy lat temu.

Dzieło przypadku?

KONTAKT

W razie jakichkolwiek pytań prosze pisać na adres:

post@kreacjonista.pl

SOCIAL MEDIA

Design © 2019 Websiteok. All rights reserved.