WIELKI WYBUCH

KOLEJNE ARTYKUŁY W PRZYGOTOWANIU:

Wielki Wybuch to naturalistyczna opowieść o powstaniu i rozwoju wszechświata (np. Kosmologii), zaczynająca się od „osobliwości”, kiedy cała masa, energia i przestrzeń były zawarte w małym punkcie. Jest pełen problemów i, co najważniejsze, jest sprzeczny z biblijną nauką o stworzeniu.

Wielki wybuch

„Wielki Wybuch” to opowieść o tym, jak powstał wszechświat. Sugeruje to, że miliardy lat temu wszechświat zaczął się w maleńkim, nieskończenie gorącym i gęstym punkcie zwanym osobliwością. Ta historia pochodzenia jest całkowicie fikcją.


Wielki Wybuch od Boga?

Niektórzy wyznający chrześcijanie przyjmują twierdzenie, że Bóg użył procesów naturalistycznych, w tym Wielkiego Wybuchu, aby stworzyć wszechświat. Mogą się zgodzić z ateistycznymi astronomami, że gwiazdy i planety powstały przez miliardy lat - z jednym wyjątkiem, że ręka Boga kieruje tymi procesami. Niestety, takie poglądy zaprzeczają temu, co powiedział sam Stwórca.


Problemy z Wielkim Wybuchem

Astronomowie patrząc na odległe galaktyki znaleźli pięć, które nie pasują do idei wielkiego wybuchu. Jednak zwolennicy Wielkiego Wybuchu, zamiast przyznać się do błędu wyjaśniającego w swoim modelu, po prostu twierdzą, że „jest wiele nowych rzeczy do nauczenia się” - skutecznie pokładając wiarę w modelu Wielkiego Wybuchu, pomimo jego niedoskonałości.


Wielki Wybuch to fakt?

Naukowcy, którzy akceptują stworzenie młodej ziemi, zaproponowali i zbadali kilka modeli kosmologicznych, które są zgodne ze znanymi prawami fizyki i danych astronomicznych, jednocześnie podtrzymując najnowsze dzieło.

Dzieło przypadku?

KONTAKT

W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać na adres:

piotr.kreacjonista@gmail.com

SOCIAL MEDIA

Design © 2019 Websiteok. All rights reserved.