JAK POWSTAJĄ SKAMIELINY?

KOLEJNE ARTYKUŁY W PRZYGOTOWANIU:

Skamieliny mogą powstawać szybko

Podczas gdy naukowcy wciąż próbują uporządkować skomplikowane szczegóły dotyczące skamieniałości, jeden fakt jest niekwestionowany: może być niesamowicie szybki. Ogromne katastrofy, takie jak Powódź Noego, stworzyłyby warunki niezbędne do szybkiego zakopania i ochrony stworzeń, aby mogły skamienieć.


Liście kopalne

Zwykle skurczy się wkrótce po ich śmierci. Dlaczego więc znajdujemy tak wiele liści tak dobrze zachowanych na całym świecie - nawet bardziej płaskich niż w życiu? Unikalna kombinacja wydarzeń, w przeciwieństwie do wszystkiego, co widzimy dzisiaj, umożliwiłaby to „cudo”.


Skamieniałe zwierzęta

Zespół badający złoża kopalne w kanadyjskich Górach Skalistych ustalił, że kopalna „bonanza” została pochowana przez szybki, błotnisty „cud zachowania”. Naukowcy doszli do wniosku, że złoże powstało w wyniku gwałtownej zawiesiny błota, która całkowicie pokrywała ciała że całe ciała zostały skamieniałe.


Niesamowite zachowanie

Stosunkowo słaby zapis kopalny ośmiornic, w połączeniu z tymi niewiarygodnie zachowanymi okazami, odrzuca starodawny model skamieniałości i dostarcza potężnych dowodów na katastrofalną powódź, która szybko zakopała te ośmiornice w osadach (zanim mogły one ulec rozkładowi lub zostać wyrzucone).

Dzieło przypadku?

KONTAKT

W razie jakichkolwiek pytań prosze pisać na adres:

post@kreacjonista.pl

SOCIAL MEDIA

Design © 2019 Websiteok. All rights reserved.