CIERPIENIE

KOLEJNE ARTYKUŁY W PRZYGOTOWANIU:

Gdzie jest Bóg w tsunami?

W następstwie jakiejkolwiek klęski żywiołowej, zwłaszcza tak brutalnej i bezkrytycznie niszczącej jak tsunami w Japonii, wołają „Gdzie był Bóg?” I „Jak kochający Bóg mógł. . . ? ”Stają się głośniejsze niż zwykle. Grzech Adama w Ogrodzie Edenu jest ostateczną przyczyną śmierci i cierpienia, które widzimy dzisiaj na świecie.


Dlaczego tyle przemocy?

Pokój lub shalom porządku pierwotnego stworzenia został zakłócony przez wczesne powstanie ludzkości przeciwko naszemu Stwórcy. Kiedy mężczyzna i kobieta wywyższali się jak bogowie - w porozumieniu z wężem - Bóg wypowiedział przekleństwo na wszystko pod rządami ludzi - i to przekleństwo wpłynęło na wszystko.


Czy Bóg istnieje, gdy cierpię?

Nie będziemy mieć wszystkich odpowiedzi na pytanie, dlaczego pozwolono na coś takiego jak choroba. Bóg ma suwerenny plan o wiele większy, niż moglibyśmy sobie wyobrazić. „„ Chwała niech będzie Bogu i Ojcu naszego Pana Jezusa Chrystusa, Ojca współczucia i Bogu wszelkiej pociechy ”” (2 Koryntian 1: 3).


Lekcja z huraganu

Sięgnij i pomóż, gdzie możesz, tak jak nakazuje nam Biblia. Bądźcie gotowi udzielić odpowiedzi na temat tego, jak chrześcijanie mogą pogodzić Boga miłości ze śmiercią, cierpieniem i zniszczeniem. Ale najważniejsza kwestia, którą wszyscy powinniśmy uczynić naszym najwyższym priorytetem, dotyczy stanu ludzkich dusz. W końcu każda dusza będzie żyć wiecznie w niebie lub w piekle.

Dzieło przypadku?

KONTAKT

W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać na adres:

piotr.kreacjonista@gmail.com

SOCIAL MEDIA

Design © 2019 Websiteok. All rights reserved.