NAUKA O ŚRODOWISKU

Obserwacje społeczne, statystyki

Ponad połowa Amerykanów nie wierzy Darwinowi -  prawie połowa mieszkańców USA przychyla się do teorii kreacjonizmu - wynika z sondażu…
czytaj więcej...

KOLEJNE ARTYKUŁY W PRZYGOTOWANIU:

Pięć globalnych roszczeń ostrzegawczych - czy są prawdziwe?

Czy powodujemy globalne ocieplenie ?. Czy wiele zwierząt i roślin wyginie? Za globalne ocieplenie obwiniano zwiększone huragany, tornada, powodzie, susze i ekstremalne temperatury. Chociaż wiele osób popiera przepisy mające na celu ograniczenie emisji CO2, wierząc, że znacznie spowolni to postęp globalnego ocieplenia, musimy zastanowić się, czy nauka popiera to twierdzenie.


Nieporozumienia dotyczące zmian klimatu

Debata na temat zmian klimatu jest daleka od rozwiązania nawet wśród świeckich naukowców. Istnieje wiele kontrowersji, nie dotyczących samej zmiany klimatu, ponieważ wszyscy zgadzają się na zmiany klimatu, ale przyczyny takich zmian, a konkretnie tego, czy człowiek znacząco przyczynił się do takich zmian.


Epoka lodowcowa

Symulacje potwierdzają, że ciepłe oceany po powodzi Genesis spowodowały intensywne parowanie oraz burze śnieżne i lodowe podczas jednej epoki lodowcowej o krótkim czasie trwania. Jeśli używamy Słowa Bożego jako punktu wyjścia, nie musimy polegać na nieznanych mechanizmach, które wymagają setek tysięcy lat. Biblia daje nam duży obraz, który pomaga zrozumieć sens naszego świata.


Wyzwanie Dnia Ziemi

Właściwa i wyważona perspektywa troski o Ziemię i jej mieszkańców nie wynika jedynie z promowania „świadomości ekologicznej”, ale znajduje się tylko w ramach biblijnych, tj. Uznanie ludzi zostało stworzone przez kochającego Boga i biorąc pod uwagę odpowiedzialność za rządzenie, podporządkowanie, i troszczcie się o resztę Stworzenia, kiedyś „bardzo dobrego”, ale teraz cierpiącego z powodu przekleństwa grzechu.

Dzieło przypadku?

KONTAKT

W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać na adres:

piotr.kreacjonista@gmail.com

SOCIAL MEDIA

Design © 2019 Websiteok. All rights reserved.