ARCHEOLOGIA

EXODUS

Kilka tysięcy lat po tym, jak Adam przebywał w obecności Jahweh - Boga Istniejącego, Stwórca niebios i ziemi ponownie objawił…
czytaj więcej...

KOLEJNE ARTYKUŁY W PRZYGOTOWANIU:

Zwoje z Morza Martwego

Czy starożytne światło można rzucić na współczesne problemy interpretacji? Zwoje Qumran zawierają najstarsze zachowane interpretacje Powodzi Genesis. Kilka rękopisów z pierwszego wieku pne mówi o powodzi i potwierdza nasze obecne rozumienie globalnej, katastrofalnej powodzi w czasach Noego. Zwoje Qumran potwierdzają, że możemy ufać Słowu Bożemu.


Archeologia i Biblia

Archeolodzy chwalili się kiedyś, że Biblia jest pełna błędów, ponieważ nie znaleziono niezależnych, historycznych dowodów potwierdzających twierdzenia Biblii. Ale mnóstwo zdumiewających odkryć utrudniło ich przechwalanie się. - Archeologia dostarcza nam fascynujących i niesamowitych stwierdzeń o dokładności i wiarygodności Pisma Świętego.


Inteligencja starożytnego człowieka

Z ewolucyjnego punktu widzenia większość dzisiejszych ludzi uważa, że ​​starożytny człowiek początkowo komunikował się z chrząkami, a potem z czasem przeszedł od robienia „prymitywnych” przedmiotów (np. Kamiennych narzędzi) do pracy z brązem i żelazem. Jednak dowody potwierdzają, że ludzie od samego początku byli bardzo inteligentni i mogli szybko zdobyć wiedzę, aby stworzyć wyrafinowaną technologię.


Co z datami starożytnego Egiptu?

Historia Biblii daje o wiele mniej lat przed Abrahamem niż starożytne historie innych kultur, takich jak listy królów Sumerów i Egipcjan. Wydaje się jednak, że kapłani i pisarze tych innych historii celowo rozciągnęli swoje daty i historie, być może po to, aby pokazać, że ich kultura była lepsza od wszystkich innych.

Dzieło przypadku?

KONTAKT

W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać na adres:

piotr.kreacjonista@gmail.com

SOCIAL MEDIA

Design © 2019 Websiteok. All rights reserved.