Inteligentny design.

Tło dotyczące ruchu inteligentnego projektu

Ruch „Inteligentnego Projektu” kierowany jest przez uczonych, którzy twierdzą, że projektowanie żywych systemów - a nawet nieożywionych elementów wszechświata - sugeruje Projektanta. Chociaż ci zwolennicy „inteligentnego projektu” skutecznie kwestionują teorię ewolucyjną, nie jesteśmy pewni, jak skuteczny będzie ruch w długim okresie w zmienianiu serc wielu ludzi.


Inteligentny projekt czegoś brakuje

Inteligentny projekt nie odwołuje się do Boga Biblii i wpływu Klątwy na niegdyś doskonały świat. Projekt żywych istot jest przekonującym dowodem na Stwórcę, ale tylko pełny biblijny światopogląd wyjaśnia niedoskonałości tego dobrze skonstruowanego wszechświata.


Komentarz do inteligentnego projektu

Intelligent Design Movement (IDM) to nieformalna współpraca poświęcona ujawnianiu problemów związanych z naturalistyczną ewolucją. Jako ruch IDM rzuca wyzwanie darwinowskiej ewolucji w szkołach, podręcznikach i polityce. Są pewne pozytywne rzeczy na temat IDM, ale także pewne rzeczy, które chrześcijanin powinien dokładnie rozważyć.


Czy nieredukowalna złożoność jest nadal ważnym argumentem?

Czy jeden z głównych przykładów inteligentnego projektu jest fałszywy - czy też jest to kolejna „tak” opowieść ewolucjonistów? Maszyny molekularne są uważane za nieredukowalnie złożone. Nieredukowalnie złożona maszyna składa się z wielu zasadniczych części i wszystkie te części muszą być obecne, aby działała prawidłowo. Jeśli brakuje choćby jednej z tych części, maszyna nie działa.

Dzieło przypadku?

KONTAKT

W razie jakichkolwiek pytań prosze pisać na adres:

post@kreacjonista.pl

SOCIAL MEDIA

Design © 2019 Websiteok. All rights reserved.